-->
ФПУ проти встановлення цін і тарифів, які не під силу сплачувати громадянам

Президія  Федерації профспілок України 14 січня ц.р. сформувала свою позицію та визначила першочергові дії профспілок у боротьбі з необґрунтованим зростанням цін і тарифів.

 

Засідання відбулось у форматі Zoom-конференції. У його роботі в он-лайн режимі взяла участь голова Київської обласної ради профспілок Лідія Харченко.

 

Наша позиція – протидіяти необґрунтованому підвищенню цін і тарифів, - зазначили члени Президії на засіданні. – Для цього ми  вимагаємо від Уряду скасувати свої рішенння, які привели до підвищення цін і тарифів.

 

У постанові Президія рекомендувала:

 

- долучитися з профспілковими вимогами до протестних акцій громадських організацій на місцях, які виникають шляхом самоорганізації громадян; 
 

- територіальним осередкам ФПУ ініціювати проведення засідань територіальних тристоронніх соціально-економічних рад з нитання пошуку шляхів стабілізації ситуації з тарифами на регіональному рівні.

 

У разі не реагування влади на пропозиції профспілок до 1 лютого 2021 року Презідія ФПУ ухвалить рішення щодо подальших консолідованих дій.

 

В УКРАЇНІ ПІДВИЩИЛИ ПЕНСІЙНИЙ ВІК


images 4 be4a4

 

З 1 січня 2021 року в Україні на 12 місяців посилили вимоги для виходу на пенсію.

 

Якщо в 2020-му потрібно було мати 27 років стажу, щоб отримати виплату в 60 років, то зараз знадобиться не менше ніж 28 років. Про це йдеться в законі "Про загальнодержавне пенсійне страхування".


Для виходу на пенсію в 63 роки в 2021-му потрібно мати від 18 до 28 років стажу, щоб отримати виплату в 65 років – від 15 до 18 років стажу.
Вимоги щодо стажу будуть зростати до 2027 року доти, поки для виходу на пенсію в 60 років знадобиться 35 років стажу.

Захистимо право на об’єднання в профспілки!

На Офіційному веб-порталі ФПУ з нагоди Дня Гідності та Свободи, що відзначається в нашій державі щороку 21 листопада, відбулась Інтернет-конференція, присвячена захисту прав працівників на об’єднання в профспілки.

 

 

На запитання спілчан відповідали фахівці Департаменту правового захисту апарату ФПУ. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі з запитань, що надійшли під час конфетернції: 

 

Запитання:    

- Чи припинятиметься членство в профспілці після звільнення та працевлаштування працівника на інше підприємство в межах одного відомства?

                                                                                          Олена, м.Полтава

 

Відповідь:

Питання щодо членства в профспілці регулюється її статутом. При звільненні з роботи працівника - члена конкретної профспілки , як правило, виключають зі складу первинної профспілкової організації, до якої він входив, працюючи на підприємстві. Підстава для цього – втрата зв'язку з первинкою та припинення сплати профспілкових внесків.

У разі наявності на новому підприємстві структурної ланки профспілки, членом якої працівник був до останнього звільнення, він може заявити про вступ до її складу, і, таким чином, членство в профспілці відновиться.

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

Витребування заборгованої заробітної плати – куди звертатися і чим може допомогти профспілка

 

Куди можна звернутися по допомогу у випадку затримки заробітної плати?


Якщо роботодавець у порушення законодавства України не виконує умови трудового, колективного договорів, то працівник, чиї права порушені, або його представник повинні звертатися:

1. до керівника (письмово) з вимогою про виплату заробітної плати, а також, якщо за період затримки терміни виплати заробітної плати відбулося зростання індексу цін на споживчі товари і послуги, то зажадати провести нарахування компенсації на невиплачену заробітну плату;

2. якщо керівник відмовляється виплатити заробітну плату, або провести нарахування компенсації, тоді варто звернутися:

- до власника або відповідного вищестоящого органу управління, з вимогою зобов'язати керівництво виплатити заробітну плату і зробити нарахування компенсації;

- до Управління Держпраці у Миколаївській області, що здійснює державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю України;

- у профспілкову організацію, членом якої є працівник;

- до комісії з трудових спорів;

- до суду.